בקושי רב אילת מנצחת את אשדוד

הפועל "יוסי אברהמי" אילת עבדה קשה מול נועלת הטבלה מכבי אשדוד אבל בסופו של דבר סימנה וי שלישי ברציפות, 87:93. דויל וסקוט בלטו (צילום: רז גליל)

29/06/2020

זה הלך הרבה יותר קשה מאשר המפגשים הקודמים שלה עם מכבי אשדוד, אבל בסוף הערב (שני), הפועל "יוסי אברהמי" אילת יכולה לשחרר עוד חיוך גדול. החבורה של אריק אלפסי, שקיבלה בחזרה את אבי בן שימול אחרי היעדרות משני המשחקים הקודמים, הזיעה במשך 40 דקות מול נועלת הטבלה, אבל בזכות קור הרוח של מילטון דויל והיעילות של דווין סקוט בצבע, ניצחה בפעם השלישית ברציפות, 87:93.

כוכב המשחק היה מילטון דויל, שבשני המשחקים הראשונים נעצר על 24 נקודות וארבע שלשות במצטבר והערב היה חם מהרגע הראשון וגם דאג לסגור את הסיפור בסיום, עם 26 נקודות ושש שלשות בסך הכל. דבון סקוט הפך מהר מאוד למנייה בטוחה בצבע עם 23 נקודות ו-11 ריבאונדים וגם רפי מנקו שמר על יציבות עם 16 נקודות באחוזים טובים. זיו בן צבי נעצר על 2 נקודות אחרי שני משחקים מצוינים, אבל מסר 8 אסיסטים וסיים עם הפלוס-מינוס הגבוה במגרש: 17+.

אשדוד ראויה למחמאות על המלחמה והמאבק בהרכב חסר מאוד, ללא אלונזו קולמן ואלכס צ'וברביץ', אבל זה שוב לא הספיק לניצחון. היא הגיעה קרוב מאוד ברבע האחרון, אלא שבכל פעם שהיא הייתה יכולה לקחת את היתרון, זה התפספס לה. ג'יי.אר הולדר הצטיין עם 20 נקודות, פול סטול חזר לעצמו עם 12 נקודות ו-13 אסיסטים מול איבוד בודד ו"הדולפינים" יחפשו ניצחון ראשון מאז חידוש הליגה במשחק חובה בקונכיה בהמשך השבוע.

מהלך המשחק

אילת פתחה בחמישייה עם זיו בן צבי, מילטון דויל, רפי מנקו, בן קרטר ודבון סקוט, אשדוד עם פול סטול, דולב דראפיץ', צוף בן משה, דור גולדנברג וזאק קאת'ברטסון. סקוט בפנים ודויל מבחוץ התחילו טוב והעניקו לאילת יתרון קטן, בן משה העלה את אשדוד על הלוח אחרי שתי דקות עם שלשה ומיד הוסיף עוד אחת, 6:7. חמש נקודות רצופות של מנקו ורצף סלים של סקוט נתנו את האות לבריחה לפער דו-ספרתי, 7:19. ג'יי.אר הולדר קטע ריצת 0:10 ועמית עבו שעלה מהספסל צלף מבחוץ, אבל דויל הגיב בשתי שלשות משלו והמשיך להגדיל, 12:27. הולדר המשיך להיות היד החמה של האורחת עם שני סלים רצופים, עידו דוידי הצטרף לרשימת הקלעים בצד השני עם שלוש קליעות עונשין שסגרו את הרבע ביתרון 16:30.


קאת'ברטסון וסקוט נאבקים על כדור הפתיחה (צילום: רז גליל)

ג'ורדן קרוליין הצטרף לחגיגה ודויל הגיע לספרות כפולות עם דאנק, אבל שלשות של בן משה ודראפיץ' העירו את האורחים ורצף פעולות התקפיות טובות של גולדנברג הוריד לחד-ספרתי, 37:28. סקוט ודויל הגדילו בחזרה, גולדנברג המשיך להראות גיוון בהתקפה אבל 5 נקודות רצופות של מנקו קבעו 34:47. בוגרי העתודה, תומר לוינסון ומירון רוינה, הראו יכולות יפות בצבע והחליפו נקודות ובירידה להפסקה 39:51 לאילת.


סקוט מניח עוד 2 קלות (צילום: רז גליל)

קאת'ברטסון והולדר המשיכו לקזז בחזרה מחדרי ההלבשה, אבל אסיסטים יפים של בן צבי לסקוט המצוין החזירו לדו-ספרתי, 45:56. גולדנברג המשיך לעבוד טוב בצבע ושלשה של הולדר צימקה ל-7, קרטר קלע בצד השני וסקוט החזיר לספרות כפולות מהקו, 50:60. סטול שעד אז עמד על 0 מ-6 מהשדה קבר שלשת בכורה, דוידי ענה באותו מטבע אבל עבו וסטול המשיכו את המטווח מעבר לקשת, הרכז חילק מסירות מרשימות ובסיום הרבע רק 65:62.


סטול. התעורר ברבע השלישי (צילום: רז גליל)

דויל ודראפיץ' החליפו סלים בתחילת הרבע הרביעי, קרוליין קלע 1 מ-2 מהקו ושלשה של עבו שלחה את אלפסי לפסק זמן ביתרון נקודה בלבד, 67:68. קרוליין קבר שלשה חשובה, הולדר מיד הגיב בצד השני אבל אשדוד פספסה הזדמנות לעלות ליתרון ומנקו בטיפ אין קבע 70:73. דויל צלף עוד אחת מבחוץ, בן משה דאג לצמק בסל ואסיסט להולדר, 76:74 באמצע הרבע הרביעי.


קאת'ברטסון. אשדוד חזק במשחק (צילום: רז גליל)

קליעה של מנקו מחצי מרחק נענתה בסל ועבירה של סטול והשילוב של בן צבי וסקוט הניב עוד סל בצבע, 77:80. סטול החטיא מבחוץ, סקוט קלע 1 מ-2 מהקו ומנקו הוסיף סל נוסף, סטול קלע ומסר אסיסט נוסף להולדר, 83:81 בלבד. סקוט לקח את הריבאונד של עצמו, קלע וגם סחט עבירה, אבל עבו שמר את המשחק פתוח, 85:83. קרטר לקח ריבאונד התקפה גדול והוציא לשלשה החמישית של דויל, סטול איבד ודויל בעוד סל גדול הגדיל ל-83:91. דאנק של קאת'ברטסון לא נתן למשחק לברוח, דויל החטיא מעבר לקשת אבל אחרי סל של קאת'ברטסון בצד השני סגר את הסיפור מעשית, 87:93 בסיום.


מנקו. עוד משחק יעיל לפורוורד (צילום: רז גליל)


בן שימול. חזר מהיעדרות (צילום: רז גליל)

 

הערב: אילת במשחק בית מול הדולפינים של אשדוד

הערב: אילת במשחק בית מול הדולפינים של אשדוד

28/06/2020
צפו: קליעה מהחצי, סל ניצחון וריחופים

צפו: קליעה מהחצי, סל ניצחון וריחופים

27/06/2020
היום: "הדולפינים" מגיעים לעין שרה

היום: "הדולפינים" מגיעים לעין שרה

25/06/2020