עמית תמיר יאמן את אשדוד עד תום העונה

שחקן העבר של נבחרת ישראל קודם מעמדת עוזר המאמן וינסה להציל את מכבי אשדוד מירידה לליגה הלאומית. ברד גרינברג נפרד מהקבוצה אחרי שנתיים וחצי

15/05/2020

שינוי על הקווים של מכבי אשדוד לקראת חידוש משחקי ליגת ווינר סל: "הדולפינים" הודיעו הבוקר (שישי) על מינויו של עמית תמיר למאמן הראשי של הקבוצה עד תום העונה. שחקן העבר שימש לאחרונה כעוזרו של ברד גרינברג, שלא ישוב לקבוצה וסיים את דרכו בה אחרי שנתיים וחצי.

תמיר בן ה-40 גדל במחלקת הנוער של הפועל ירושלים, בה גם החל את דרכו בבוגרים. לאחר מכן הוא שיחק באוניברסיטת קאל-ברקלי ומשם המשיך לפאוק סלוניקי וא.א.ק אתונה היווניות, כאשר עם האחרונה הופיע גם ביורוליג. לאחר מכן שיחק במכבי גבעת שמואל, שרלרואה הבלגית, לאריסה היוונית, צ'רקסי מנקיס האוקראינית ואפואל ניקוסיה הקפריסאית וכן בהפועל חולון עימה זכה באליפות, עירוני אשקלון, הפועל ירושלים ועירוני ר"ג, בה סיים את הקריירה.

לפני כשנתיים הוא פרש סופית מכדורסל אחרי מספר עונות בליגות הנמוכות והחל לאמן קבוצות ילדים בהפועל תל אביב ובהפועל מטה יהודה. לאחרונה מונה לעוזרו של גרינברג כאמור במכבי אשדוד וכעת הוא ישמש כמאמנה הראשי השמיני בתולדותיה בליגת ווינר סל אחרי עופר ברקוביץ', נתי כהן, אריק אלפסי, ליאור ליובין, צביקה שרף, מאיר טפירו וברד גרינברג.

תמיר, שהופיע במדי נבחרת ישראל בשתי אליפויות אירופה בעשור הראשון של שנות ה-2000, ינסה למנוע ממכבי אשדוד את הירידה לליגת המשנה. כרגע מדורגים הצהובים-כחולים במקום האחרון עם ארבעה ניצחונות מ-21 משחקים, מרחק של שלוש נקודות מהפועל "אלטשולר שחם" באר שבע.

 דור גולדנברג חתם במכבי אשדוד

דור גולדנברג חתם במכבי אשדוד

22/05/2020
צפו: המיטב של פול סטול במדי מכבי אשדוד

צפו: המיטב של פול סטול במדי מכבי אשדוד

20/05/2020
אלוף ההטבעות מגיע לרחף במכבי אשדוד

אלוף ההטבעות מגיע לרחף במכבי אשדוד

18/05/2020