נהריה ניצחה באשדוד

עירוני נהריה שוב ברחה למכבי אשדוד עם ריצה גדולה במחצית השנייה ותפסה ממנה מרחק משמעותי בטבלה, 84:96 בחוץ. שיא קריירה למשגב (צילום: לירון מולדובן)

13/01/2020

זה לא היה קיצוני כמו בסיבוב הראשון – או אפילו במשחק האימון ביניהן באותו אולם בטרום העונה – אבל התסריט במשחקים בין מכבי אשדוד לעירוני נהריה נשאר די דומה גם הערב (שני): "הדולפינים" פותחים טוב, צוברים מומנטום ועולים ליתרון יפה, הסגולים בורחים להם במחצית השנייה ויוצאים עם ידם על העליונה, 84:96 בהיכל הקריה.

מהלך המשחק

אשדוד פתחה בחמישייה עם פול סטול, אלייז'ה ג'ונסון, לה-דונטיי הנטון, ליאור אליהו ואייק אופייבו, נהריה עם דומיניק ווטרס, ג'רל מקניל, איגור קולשוב, טוני גפני ואיתי שגב. "הדולפינים" פתחו בסערה עם שלשה של ג'ונסון והנטון, אופייבו קבע 0:8 אחרי פחות מדקה וחצי. גפני היה אחראי לשני הסלים הראשונים של הסגולים, אבל סטול הצטרף לרשימת הקלעים והגדיל ל-4:13. שגב ומקניל החלו למזער נזקים מהקו, ווריק ו-ווטרס צלפו מבחוץ והפער הצטמק ל-15:13. ג'ונסון קבר שלשה נוספת, אלא שהגארדים האורחים המשיכו להתקרב וניב משגב השלים מהפך עם שלשה ושלוש קליעות עונשין לאחר טכנית לחובת ברד גרינברג, 20:23. הנטון חדר יפה לטבעת וג'ונסון קבר פייד אווי קשה פלוס עבירה, 23:25 לאשדוד אחרי 10 דקות.


ג'ונסון. האיש החם ברבע הראשון (צילום: לירון מולדובן)

אופייבו קלע את הסל הראשון של הרבע השני, ווריק וקולשוב הפכו בשתי שלשות והאקס של אשדוד המשיך להרשים עם סל נוסף ואסיסט לנקודות הבכורה של דיימון סימפסון בסגול, 28:33. סטוארט דגלאס קלע 6 נקודות רצופות שהפכו את התוצאה, ווריק החם קבר עוד אחת מבחוץ ואייל שולמן בסל ואסיסט לדאנק של גפני קבע 38:40. אליהו וג'ונסון המשיכו את הנדנדה, ווריק הגיע כבר ל-16 נקודות וארבע שלשות אבל המילה האחרונה הייתה של ג'ונסון, שצלף מבחוץ וקבע שוויון 47:47.


ווריק. לוהט נגד האקסית (צילום: לירון מולדובן)

כמו במחזור שעבר, קולשוב פתח את המחצית השנייה בשלשה וביחד עם שגב והגנה קבוצתית טובה נתן לאורחים יתרון 49:55. אשדוד חזרה מפסק זמן עם שלשה של ג'ונסון, שגב וצ'וברביץ' החליפו סלים בצבע אבל גפני בקליעה ראשונה מבחוץ ומקניל בסל שדה ראשון פתחו יתרון שיא, 54:62. סטול הכפיל את מאזן הנקודות שלו בשתי קליעות עונשין וגם צ'וברביץ' דייק פעמיים, אבל מקניל קלע סל נוסף, משגב צלף מעבר לקשת ושגב ממש עם הבאזר קבע 58:69 לאורחים.


שגב. רבע שלישי נהדר של האורחים (צילום: לירון מולדובן)

אליהו התחיל טוב את הרבע הרביעי עם סל ואסיסט לאופייבו, אבל משגב קבר שתי שלשות שהביאו אותו ל-15 נקודות וגם את ההפרש, 62:77. דגלאס החזיר את אשדוד לעניינים עם ריצת 0:7, מקניל קלע בצד השני אבל אופייבו בסל ועבירה הוריד ל-79:71. החנוכיה של המארחת בלוח העבירות החלה להאיר, מקניל המשיך לקחת את המשחק על עצמו וקבר שלשה חשובה ו-ווריק בנקודות ראשונות מאז המחצית הראשונה, 71:84. סל של ווריק ואסיסט שלו לגפני סגרו את הסיפור, נועם אקריש קבר שלשת בכורה בליגה ובסיום 84:96 לנהריה.


ווריק. שיא עונה וניצחון על האקסית (צילום: לירון מולדובן)


משגב. שיא קריירה באשדוד (צילום: לירון מולדובן)

 

צפו: דאבל-דאבל ושיא קריירה לצ'וברביץ'

צפו: דאבל-דאבל ושיא קריירה לצ'וברביץ'

16/02/2020
פול, קום: ניצחון שני ברציפות לאשדוד

פול, קום: ניצחון שני ברציפות לאשדוד

15/02/2020
במוצ"ש: נועלת הטבלה מארחת את חיפה

במוצ"ש: נועלת הטבלה מארחת את חיפה

14/02/2020